The Eternal Zero / Sonsuz Sıfır – 2013 Tr.altyazı

t

the_eternal_zero_pipolunettefilm

The Eternal Zero / Sonsuz Sıfır 2013
TÜRKÇE ALTYAZI IMDB: 7.1 Tıkla

Yapım: Japonya / 144 dk.

Tür: Aksiyon, Gizem

Yönetmen: Takashi Yamazaki

Senaryo: Takashi Yamazaki, Tamio Hayashi

Oyuncular: Jun’ichi Okada,Haruma Miura, Mao Inoue

Filmi öneren sayın Tozmik’e teşekkürlerimizle…pipolu

Konusu; Japon Akademi Ödülleri sahibi olan filmde, 2. Dünya Savaşından 60 yıl sonra, bu savaşta yaşamını yitiren Kyuzo Miyabe adlı adamın torunları, dedelerini araştırmaya başlar.
Onun neden Japon Özel Kuvvetlerine dahil olduğunu ve neden belirsiz bir biçimde öldüğünü merak etmektedirler.
Bulacakları yanıt kendi yaşamlarını etkilemesi açısından da önemlidir.
60 yıl geriye giden bu araştırmalar, çarpıcı gerçekler ve saklanan sırları ortaya çıkaracaktır…pipolunette.com iyi seyirler diler.


*** YORUM ***

2.Dünya savaşının son yıllarında yenilmeye yüz tutmuş Japon İmparatorluğu,son çarelerden biri olarak intihar uçakları olan Kamikazeleri uygulamaya koymuştur.
Filmimiz, dede-torun hikayesi fonunda kamikazelerin iç yüzünü başarıyla sunarken,ağdalı bir dram ortaya koyuyor.
Savaş sahneleri tekno yardımlar ile hoş bir seyirlik ,ancak asri çağ görüntüleri oldukça vasat.
İlerleyen sekanslarda gençler arasındaki sohbet ise hayli ilgi çekiciydi.
“Terörö adına intihar bombacısı” ile “savaşan askerin kamikaze yapması” aynı şey değilmi?,kıyaslama repliği,ceddine,örf ve anenelerine düşkün Japon toplumu için oldukça paradoks yaratan bir durumu ortaya koyuyordu.
Bizde, ulu önder Atatürk’ün tarihe mal olan söylemini unutmayalım., Çanakkale’de askerlerine “Size savaşmayı deği.,Ölmeyi emrediyorum” dememişmiydi?,ve o askerlerimiz, 57.alay, yurdunu işgal kuvvetlerinden korumak için hemen,hepsi şehit mertebesine erişmişti.”Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır”(M.Akif Ersoy).,dediniz…Nur içinde yatınız.Yeri gelmişken Japon sineması oyuncularının bir türlü kurtulamadığı “kabuki” ruhu, tiyatral rol kesme nöbetlerini,bu yapımda da bolca görüyoruz.Netice itibarıyle türünü sevenleri memnun edecek düzeyde seyri hoş,dramı bol ama dolu gibi görünen boş bir yapım…pipolu

UYARI!.Reklam engelleme programı kullanıyorsanız,bazı linklerin görüntü vermeyeceğini unutmayınız.

!!! FİLMLERİ SORUNSUZ,HIZLI ve YÜKSEK KALİTE İZLEMEK İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUNUZ;TIKLAYINIZ

This post was written by pipolu

4 Yorumları okuyunuz;“The Eternal Zero / Sonsuz Sıfır – 2013 Tr.altyazı”

 1. isvicreli diyor ki:

  duygusal bi film izlenilir.

 2. Tozmik diyor ki:

  son sahnesinden dolayı Başyapıt olamayan film.İyi film ama yazık olmuş.bazı filmler 1-2 sahne eksikliğinden Başyapıt olmayı kılpayı kaçırır ya işte o filmlerden…

 3. pipolu diyor ki:

  2.Dünya savaşının son yıllarında yenilmeye yüz tutmuş Japon İmparatorluğu,son çarelerden biri olarak intihar uçakları olan Kamikazeleri uygulamaya koymuştur. Filmimiz, dede-torun hikayesi fonunda kamikazelerin iç yüzünü başarıyla sunarken,ağdalı bir dram ortaya koyuyor. Savaş sahneleri tekno yardımlar ile hoş bir seyirlik ,ancak asri çağ görüntüleri oldukça vasat. İlerleyen sekanslarda gençler arasındaki sohbet ise hayli ilgi çekiciydi. “Terör adına intihar bombacısı” ile “savaşan askerin kamikaze yapması” aynı şey değilmi?,kıyaslama repliği,ceddine,örf ve anenelerine düşkün Japon toplumu için oldukça paradoks yaratan bir durumu ortaya koyuyordu.

  Bizde, ulu önder Atatürk’ün tarihe mal olan söylemini unutmayalım., Çanakkale’de askerlerine “Size savaşmayı deği.,Ölmeyi emrediyorum” dememişmiydi?,ve o askerlerimiz, 57.alay, yurdunu işgal kuvvetlerinden korumak için hemen,hepsi şehit mertebesine erişmişti.”Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır”(M.Akif Ersoy).,dediniz…Nur içinde yatınız.

  Japon sineması oyuncularının bir türlü kurtulamadığı “kabuki” ruhu, tiyatral rol kesme nöbetlerini,bu yapımda da bolca görüyoruz.Netice itibarıyle türünü sevenleri memnun edecek düzeyde seyri hoş,dramı bol ama dolu gibi görünen boş bir yapım…pipolu

 4. Tozmik diyor ki:

  Bu arada o kıyaslamaya iyiki değindiniz.kendi fikrimi söylemek gerekirse Torun bence haklıydı.ikiside bu eylemi vatanı için yapıyor ancak savaşan askerin Kamikaze yapması sadece düşman askerine karşı yapılan bir eylemdir.Sivilleri hedef almaz.Terör adına intihar bombacısı olanlarda amaç yine Vatandır yada en yalın haliyle Irkının bağımsız ve özgür olması içindir ancak Sivilleri hedef alabilir.zaten bir sonraki çeviride Tamil Kaplanlarını konu alan film yayınlanacak.onuda izlerseniz ikisi arasındaki farkı daha iyi anlayabilirsiniz.Yorum için Teşekkürler.Saygılar sunarım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YASAL YÜKÜMLÜLÜK UYARISI!
Sitemizdeki videolar internet ortamında yayn yapan diğer video sitelerinden alıntıdır.Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir.
İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir.
Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri,"İLETİŞİM" adresinden bize ulaşabilirler.
Buraya ulaşan talep ve şikayetler tarafımızdan incelenerek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.