Aşk ve Cinayet Eğitimi Gören Bazı Çocuklar izle

Dram, Genel, Suç-Polisiye by - Ağustos 31, 2015 - 13566 Okuma
Certi-bambini-pipolunette

 TAVSİYE A Children’s Story -Certi bambini 2004 izle
TÜRKÇE ALTYAZI IMDB: 6.9 Tıkla

Yapım: İtalya / 94 dk.

Tür: Suç,Dram

Yönetmen: Antonio Frazzi

Senaryo: Diego De Silva, Marcello Fois

Oyuncular: Gianluca Di Gennaro, Carmine Recano, Arturo Paglia

Konusu; Yetişkinler, kendi elleriyle yarattıkları acımasız ve adaletsiz bir dünyanın içinde ezilip giderken, gençler, çocuklar nasıl tutunsun hayata?
Hele Napoli gibi, tarihi süreç içinde hep bir çatışmanın, mücadelenin, bitmeyen , “camorra”nın içinde çalkalanmış bir liman kentinde…
On bir yaşındaki Rasario, yaşlı ve hasta büyükannesine sevgiyle bakan bir çocuk olarak erken olgunlaşır elbette.
Ama yaşadığı yoksul Napoli banliyösünde ezilmemek için yetişkin bir erkek gibi sigara ve içki içmek, karşı cinsle ilgilenmek, küçük suçlar ve hırsızlıkla başlayıp yeraltı dünyasına dahil olmaktan başka seçeneği yok.
Altmışlık delikanlı Andrea ve Antonio Frazzi Biraderler, tiyatro, sinema ve televizyon sektörlerinden edindikleri otuz yıllık birikimi ikinci kez bir filme aktarırken, İtalya’nın “Yeni Gerçekçi” mirasını günümüzün müzik videosu tarzına uyarlıyorlar.
Bir zamanlar sinemaların gözdesi olan tarihi Napoli kenti yerine, banliyölerin sefaletiyle gökdelenlerin yükseldiği yuppie iş merkezini birbirine bağlayan metroyu mesken tutuyorlar.
Talihsiz Rosario ve onun gibi “bazı çocukların” dokunaklı öyküsü, sosyal adaletsizliğin somut bir simgesi haline geliyor bu filmde…pipolunette.com iyi seyirler diler.